----W oryginalnej wersji RU nie ma Edycji kolorw. Przed wgraniem softu----
----------bez Edycji naley ustawi przezroczysto z zakresu 1.1 - 4.4 !!!----------

---------------------------------------------------------------------------
10.12.2008

1530 M130c GeneratorOF w wersji PL Nr19

- Usunito przecznik dla NS, Menu, 7, 2, E wydaje si w tej chwili zbdny
- Poprawiono zaprogramowane nagrania w EPG
- Dodano w Uprawnieniach Odbioru wywietlanie Provi 0000 nowej karty i nie tylko ;)
Szczeglne, ogromne podzikowania dla ...? :)
- Kosmetyka
- Bloquer jeszcze nie ruszony :(

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam

-------------------------------
16.11.2008

1530 M130c GeneratorOF w wersji PL Nr18

- Poprawiono pasek info przy nagrywaniu, teraz jeli jestemy na kanale
ktry zaprogramowany jest do nagrania pasek znika przy nagrywaniu.
- Dodano ikon na kanaach muzycznych, wywoanie spod Vol lub +, +
- Zmieniono w sekcji eeprom, global.NE na global.BLOQUER
- Poprawiono stabilno softu pod sharing (do potestowania)
Przeniesiono ustawienie eventu ev30 z init2 do aff_band z kadorazowym
likwidowaniem go po wczeniu Hosta z flagi.

Przypomn dla sharingu:
1. Menu, 7, 2, E
2. W EMU zaznaczone Uyj Sharing przy Providerze ktry ma by w Sharingu
3. +, D, 7, 0 na Nowy lub Tak
4. +, D, 6, 3 na Filter
5. Pod A dla kadego kanau wybrany odpowiedni ECM PID

Problem moe by z CA: Conax i Crypto gdzie po pierwszym wejciu na kana
z danego CA, CA odczytywane jest poprawnie, nie odczytuje poprawnie SOID,  
ev30_Prov ID, Provi flags (zwracane jest 0). Po wejciu z tego kanau na 
jaki inny kana danego CA ju si wszystko normuje.

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

------------------------------
17.10.2008

1530 M130 GeneratorOF w wersji PL Nr17

- Patch 0068 umieszczony w HDL-u nie ma potrzeby wgrywania go (wykorzystany kod @generatora)
- Dodano Edycj kluczy Online tak jak w OFM (wykorzystany kod @julekjulek);
- Poprawiono przycisk A;
- Poprawiono w Radio animacj w wygaszaczu A i przycisk B;
- Kosmetyka;

Jeli kto wgrywa patcha, naley wyczyci flasha, wgra 3 sekcje z listy 
kanaw TCS, TPT i TSR, wykona reset.key, skonfigurowa soft:

(Ustawie najlepiej dokonywac zaraz po wczeniu tunera)
Menu, 7, 2, E - Jeli nie korzystamy z sharingu ustawiamy na NS (dostpne od M130 Fix2)
Menu, 3, 7 - W zalenoci od instalacji antenowej ustawiamy odpowiedni opcj 
W tym miejscu za jednym zamachem ustawiamy jzyk 1 i 2 na polski 
+, D, 6, 9 - Ustawiamy na rcznie
 
Dla Auto P2C:
+, D, 6, 3 na Filter, +, d, 6, 4 na UA/SA 
+, D, 7, 0 ustawiamy na Nowy lub Tak

Dla nowej karty wybieramy na kadym kanale pod A 0068 (0104).


Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

------------------------------
27.09.2008

1530 M130 GeneratorOF w wersji PL Nr16

- Dodano przecznik dla wersji NS w Menu, 7, 2, E (domylnie jest normalna
wersja). Ustawi najlepiej zaraz po wczeniu pionka po czym zrestartowa 
go z pilota.Jeli nie zaley Wam na kontroli z poziomu Menu to nie ma 
potrzeby wgrywania
- W folderze Patche, midzy innymi patch dla nowych kart C+ 0068. Niestety
polegem przy umieszczeniu patcha bezporednio w HDL-u. W 15 po wrzuceniu bez 
zmian pod adres FA154 i 10d170, 0086 wywietlany jest poprawnie ale s zwiechy
na kodowanych. :(

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

-----------------------------
22.08.2008

1530 M130 GeneratorOF w wersji PL Nr15

Dwie wersje z troche rn kolorystycznie grafik (BCz - buttony biao czerwone,
CzS - czarno siwe).

Zmiany:

- Poprawiono w EMU ustawienie focusa w prawo z 5 pozycji provi;
- Dodano "Schem.luty" 5, 6, i 7 + eXtra (w 5 s 4 rne kolory z przezroczystoci 2 czyli 25%);
Przed wgraniem innego softu "Genopochodnego" naley ustawi przezroczysto z zakresu 1.1 - 4.4; 
- Zabawa z buttonami w banserv (+, D) i volume.

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

------------------------------
18.07.2008

1530 M130 GeneratorOF w wersji PL Nr14

'Wersja wydana w zwizku z nowymi moliwociami (patchowania HDL-a), dzikuje D-mon'owi za to

W zwizku z tym, e w zasadzie MHW tunera to maksimum wszelkich moliwoci,
to poczwszy od kolejnej wersji najprawdopodobniej przy zmianach w kodzie
nie bdzie publikowany nowy soft a jedynie patch HDL...
Co i jak zrobi z patchem bdzie w opisie kiedy zajdzie taka potrzeba.
Oprcz tego w tej wersji usunito kod obsugi TPS, jest mae prawdopodobiestwo
aby udao si rozjani te kanay.

Powodzenia
generator'

- Dodano wygaszacz ekranu w RADIO :)

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

------------------------------
10.07.08

1530 M126f GeneratorOF w wersji PL Nr12

- Wersja odchudzona... tylko jzyk polski.
- Peen reset key 
- Dodano nazwy okien w Menu Serwisowym

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

-------------------------------
30.06.08

1530 M126f GeneratorOF w wersji EU Nr12

'Testowa wersja M126f dla 1530

Zdjem blokad na ident TPS, mona sprbowa z SBCL

generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)


- TPS przetestowane w "lokalnym sharingu" SBCL... dziaa take w wersji NS :)
- Przywrcono BISS & DCW (+, D, 6, 5)
- Edycja kolorw pod (+, D, A)
- Nie dziaa adowanie rom_mhw.bin w reset key. Rom_mhw.bin doczony do 
archiwum naley dogra jeli nie bdzie AU na P2C.

pozdrawiam
baobab

-------------------------------
26.06.08

1530 M126d GeneratorOF w wersji EU Nr12

'Testowa wersja M126d dla 1530

- Polsat AU po kolejnym, dzisiejszym ataku

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

- Nie dziaa adowanie rom_mhw.bin w reset key. Rom_mhw.bin doczony do 
archiwum naley dogra jeli nie bdzie AU na P2C.

pozdrawiam
baobab

-------------------------------

26.06.08

1530 M126c GeneratorOF w wersji EU Nr12

'Testowa wersja M126c dla 1530

- Polsat AU, podzikowania dla polskich przyjaci za pomoc.

Powodzenia 
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

- Nie dziaa adowanie rom_mhw.bin w reset key. Rom_mhw.bin doczony do 
archiwum naley dogra jeli nie bdzie AU na P2C.

pozdrawiam
baobab

--------------------------------
21.06.2008

1530 M126a GeneratorOF w wersji EU Nr11

'Testowa wersja M126a dla 1530

- Polsat AU

To dziwne ale kod dla P2C w AU pracuje tylko na 1530
Jeli znajd przyczyn to bdzie i na 1430...

generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

- Nie dziaa adowanie rom_mhw.bin w reset key. Rom_mhw.bin doczony do 
archiwum naley dogra jeli nie bdzie AU na P2C.

pozdrawiam
baobab

---------------------------------
18.06.2008

'Testowa wersja M126 dla 1530
Podzikowania dla polskich przyjaci za pomoc

- Polsat AU

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

- Nie dziaa adowanie rom_mhw.bin w reset key. Rom_mhw.bin doczony do 
archiwum naley dogra jeli nie bdzie AU na P2C.

pozdrawiam
baobab

---------------------------------
12.06.2008

'Testowa wersja M125 dla 1530

- Sprbujcie tego softu, TPS w auto, jak dugo tego nie wiem
- zrobic reset kluczy (MENU 6 B OK)

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

- Nie dziaa adowanie rom_mhw.bin w reset key. Rom_mhw.bin doczony do 
archiwum naley dogra jeli nie bdzie AU na P2C.

pozdrawiam
baobab

---------------------------------
10.06.2008

1530 M124B Generator OF w wersji EU Nr8

'Testowa wersja M124 dla 1430 i 1530
dzikuje polskim przyjaciolom w poprawie kodu.

- Polsat AU;
- Dodano wylacznik ( + D 6 8 ) dla AU na kanaach TPS,
po rozwizaniu problemu i pojawieniu sie nowego otv.bin to mona bdzie odcza.
- skorygowany AU na kanaach TPS (zrobic reset kluczy MENU 6 B OK).

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

- Nie dziaa adowanie rom_mhw.bin w reset key. Rom_mhw.bin doczony do 
archiwum naley dogra jeli nie bdzie AU na P2C.
- Jak na razie nie dziaa AU na TPS, potrzebna poprawka OTV.bin

pozdrawiam
baobab

---------------------------------
29.05.2008

1530 M123 Generator OF w wersji EU Nr7

Info z Generatora: 

'- Dodano moliwo zmiany trybu DiSEqC w "MENU, 3, 7";
- Przy braku sygnau co 1,5 sekundy podawana jest komenda dla DiSEqC na podczenie;
- Istnieje moliwo (+, D, 6, 0) zapisania statycznego DW otrzymanego z sharing-u;
- Kilka drobnych poprawek;

Zmiana trybu DiSEqC jest wana np. dla uytkownikw Monoblock-w. Szukanie sygnau
jest zrobione po uwagach od uytkownikw.

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

- Rom_mhw.bin doczony do archiwum naley dogra po reset key.

pozdrawiam
baobab

-----------------------------------------------------------------------
21.05.08

1530 M122 Generator OF w wersji EU Nr6

-Dodano edycj kolorw z poziomu tunera. Wykorzystany pomys @julekjulek z OFM-a,
serdeczne pozdrowienia dla niego. :)

Edycja kolorw (+,D,6,5), po wprowadzonych zmianach OK i A-zapis. Wyedytowane
kolory bd w nowej pozycja "eXtra" pod (+,D,7,9).

Nadal nadpisany jest sektor gdzie znajduje si ROM110, naley go dogra po restet key
np. MediasatConnect. Rom_mhw.bin doczony jest do archiwum.

pozdrawiam
baobab

------------------------------------------------------------------------
16.05.08

1530 M122 Generator OF w wersji EU Nr5

- Kosmetyka
- (+,D,6,5) jeszcze nie jest zrobione.

pozdrawiam
baobab

------------------------------------------------------------------------
09.05.08

1530 M121 Generator OF w wersji EU Nr4

- Kosmetyka
- Fudemi 17 i 20 w info PILOT teraz dziaa (+, d, 6, 7);
- Ulubione w PILOT (A-wszystkie, B-Lista1, C-Lista2);
- Do poprawki focus w Przewodniku DVB ale to nastpnym razem... dziaa poprawnie;
- Jak zwykle bardzo stabilna wersja not sharing... ale bez sharingu.

Podzikowania dla @D-mon'a i @generatora, wszystkich poniej i wielu innych :)

Fajnie, "skryptowo" rozwiza @generator rnice w MHW 14 do 15... w tej chwili
warstwa MHW w swej strukturze nie rni si niczym.

Mile widziane uwagi co do bdw :)

pozdrawiam
baobab

------------------------------------------------------------------------
05.05.2008

1530 M120 Generator OF w wersji EU Nr3

- Kosmetyka
- Przywrcony Przewodnik DVB, usunito iclip
- Reset key powinien dziaa cznie z Rom_mhw

pozdrawiam
baobab

------------------------------------------------------------------------
02.05.2008

1530 M120 Generator OF w wersji EU Nr2

'Soft M120 dla 1530

- Dodano wsparcie USALS dla obrotnicy.

Aby waczy to wsparcie naley ustawi w (+, D, 5, 0) USALS,lokaln 
dugo i szeroko ustawiamy w (menu, 4, 6, PILOT)
....
Soft nie jest wolny od bdw w tym zakresie, zauwaone i zgoszone 
bdy bd usunite.

Powodzenia 
generator'

- Poprawione bdy ktre zauwaylicie... interaktywne na razie nie ruszone :(
- Usunity Przewodnik GUIDE (DVB GUIDE) z EPG a i tak brakuje miejsca;
- Po reset key, aby mie auto na PC2, naley dogra rom_mhw.bin doczony do archiwum;

pozdrawiam 
baobab

------------------------------------------------------------------------
27.04.2008

1530 M119 Generator OF w wersji EU Nr1

Pierwsza wersja Generatora w klimacie starego poczciwego OF-a

1. Poprawiono wszelkie zauwaone bdy z wersji EU (poprawki dla generatora EU przy nastpnej odsonie)
	- wywietlanie nazwy programu
	- przeczanie EPG DVB/MHW na C+ (mog by problemy z EPG na dublujcych si programach PC2 z C+... ten sam SID :( )
	- zlikwidowane krzaki w monitoringu flasha
	- spolszczenia
	- w wersji not sharing trzyma i EPG i jzyk i kodowanie (rewelka) :)
	- inne drobne zmiany	
2. Panel subtitle przesunity maksymalnie na d
3. Nowy pasek Volume
4. Panel PILOT jak w OF

Firmware jeszcze nie zrobione do koca ale w takiej formie ju mona potestowa.
Klawiszologia jak w generatorze. Myl e znajd tu co dla siebie i zwolennicy
OF-a i generatora.

Mile widziane uwagi o bdach.

Podzikowania dla @Deemonru, @generatora, KeNNY, PJotr i innych :)

Szczeglne podzikowania dla @julekjulek :) :)

pozdrawiam
baobab
