----W oryginalnej wersji RU nie ma Edycji kolorw. Przed wgraniem softu----
----------bez Edycji ustawi przezroczysto z zakresu 1.1 - 4.4-----------

---------------------------------------------------------------------------
28.12.2008

Add Seca2
TV Vlaanderen RSA 006C

Add Nagra2
Kabel Digital 23.5 EST
Edit Provider 1101
TV Globo 13 EST
Edit Provider C102
ORF
Edit Provider 3101

zorrosat for generator
 
Powodzenia 
generator"

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab
---------------------------------------------------------------------------
03.11.2008

M130C dla 1430

"Formowaniem przesyki ECM na serwer tunera nie zajmuj si, dlatego
niczego o camd 3 powiedzie nie mog. Moe to nieduo ale powikszyem 
bufor ECM do 256 bajtw (0xFF), wyglda na to e dziaa dobrze, moe
przyda si na przyszo

Powodzenia 
generator"

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab
   
----------------------------
01.11.2008

M130b dla 1430

Usprawniony kana "Nasz Futbol"

----------------------------
31.10.2008

M130a dla 1430

"Poprawiono obsug dugich ECM dla sharingu. Podzikowania dla DTF za rozwizanie tego.
... czekam na opinie po testach.

Powodzenia 
generator"

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab
   
----------------------------
17.10.2008

M130_EU_Fix3 dla 1430

- Poprawiono przycisk A
- Poprawiono przecznik dla wersji NS
- Patch dla 0068 nie jest umieszczony w sofcie naley
go dogra. Oglnie w przypadku gdy jest moliwo patchowania nie 
umieszcza si kodu bezporednio z sofcie. W Gen/OF jako 
si przemogem... tutaj nie mog.

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

-----------------------------
27.09.2008

M130_EU_Fix2 dla 1430

Nie testowany

- Dodano przecznik dla wersji NS w Menu, 7, 2, E (domylnie jest normalna
wersja). Ustawi najlepiej zaraz po wczeniu pionka po czym zrestartowa 
go z pilota.Jeli nie zaley Wam na kontroli z poziomu Menu to nie ma 
potrzeby wgrywania
- W folderze Patche, midzy innymi patch dla nowych kart C+ 0068. Niestety
polegem przy umieszczeniu patcha bezporednio w HDL-u. W 15 po wrzuceniu bez 
zmian pod adres FA154 i 10d170, 0086 wywietlany jest poprawnie ale s zwiechy
na kodowanych. :(

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

-----------------------------

18.07.08

M130_EU_Fix1 dla 1430

Niestety poprzednio uciek mi aff_band.cpi :(

pozdrawiam
baobab

-------------------------------
17.07.08

'Testowa wersja M130 dla 1430 i 1530

Wersja wydana w zwizku z nowymi moliwociami (patchowania HDL-a), dzikuje D-mon'owi za to

W zwizku z tym, e w zasadzie MHW tunera to maksimum wszelkich moliwoci,
to poczwszy od kolejnej wersji najprawdopodobniej przy zmianach w kodzie
nie bdzie publikowany nowy soft a jedynie patch HDL...
Co i jak zrobi z patchem bdzie w opisie kiedy zajdzie taka potrzeba.
Oprcz tego w tej wersji usunito kod obsugi TPS, jest mae prawdopodobiestwo
aby udao si rozjani te kanay.

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Soft EU na 14 nie testowany, na 15 EU testowany pobierznie ze wzgldu na brak czasu

pozdrawiam
baobab

-------------------------------

03.07.08

M126F_EU_Fix1 dla 1430

- Przywrcono BISS & DCW (+, D, 6, 5)
- Edycja kolorw (+, D, A)

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)
Podzikowania dla kol. @Zibi31 za testy na 14 :)

pozdrawiam
baobab

--------------------------------
30.06.08

'Testowa wersja M126f dla 1430

Zdjem blokad na ident TPS, mona sprbowa z SBCL

generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)


pozdrawiam
baobab

--------------------------------
21.06.08

1430_M126aGenerator_EU_Test2

Przetestujcie t wersj pod ktem zawieszek po wczeniu. 

- Edycja kolorw dziaa
- Obnione panele

Ogromne podzikowania dla niestrudzonego kol. @Zibi31 za 
testy na 1430 :)

pozdrawiam 
baobab

---------------------------------
21.06.08

Wersja EU nie testowana

'Testowa wersja M126a dla 1430

Znalazem bd, Polsat AU

generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

---------------------------------
10.06.2008

Wersja 1430_EU nie testowana

'Testowa wersja M124 dla 1430 i 1530
dzikuje polskim przyjaciolom w poprawie kodu.

- Polsat AU;
- Dodano wylacznik ( + D 6 8 ) dla AU na kanaach TPS,
po rozwizaniu problemu i pojawieniu sie nowego otv.bin to mona bdzie odcza.
- skorygowany AU na kanaach TPS (zrobic reset kluczy MENU 6 B OK).

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

---------------------------------

29.05.2008

Nie testowany

'Testowa wersja M123 dla 1430 

- Dodano moliwo zmiany trybu DiSEqC w "MENU, 3, 7";
- Przy braku sygnau co 1,5 sekundy podawana jest komenda dla DiSEqC na podczenie;
- Istnieje moliwo (+, D, 6, 0) zapisania statycznego DW otrzymanego z sharing-u;
- Kilka drobnych poprawek;

Zmiana trybu DiSEqC jest wana np. dla uytkownikw Monoblock-w. Szukanie sygnau
jest zrobione po uwagach od uytkownikw.

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

---------------------------------
22.05.2008

Nie testowany

1430 M122 Generator_EU Fix My Colours

-Dodano edycj kolorw z poziomu tunera. Wykorzystany pomys @julekjulek z OFM-a,
serdeczne pozdrowienia dla niego. :)

Edycja kolorw (+,D,6,5), po wprowadzonych zmianach OK i A-zapis. Wyedytowane
kolory bd w nowej pozycja "eXtra" pod (+,D,7,9).

pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------
16.05.2008

'Testowa wersja M122 dla 1430

- Dodano now funkcj dla DiSEqC 1.1...
- zmieniona struktura przypisywania satelity do pozycji na transponderze. 
Teraz do odpowiedniej pozycji mona dopisa kadego satelit 
z przedstawionych, wszystkiego ich jest 51:

95.0E NSS6
90.0E Yamal 201
85.2E Intelsat 709
80.0E Express AM2
75.0E ABS 1
72.0E Intelsat 4
70.5E Eutelsat W5
68.5E Intelsat 7/10
62.0E Intelsat 902
60.0E Intelsat 904
57.0E NSS 703
53.0E Express AM22
45.0E Intelsat 12
42.0E Turksat 1C/2A
40.0E Express AM1
39.0E Hellas Sat 2
36.0E Eutelsat Sesat & W4
33.0E Eurobird 3
31.5E Astra 5A
31.3E Astra 1D
30.5E Arabsat 2B
28.2E Eurobird 1
26.0E Badr C/3/4
25.5E Eurobird 2
23.5E Astra 1E/3A
19.2E Astra 1F/1G/1H/1KR/1L
16.0E Eutelsat W2
13.0E Hot Bird 6/7A/8
10.0E Eutelsat W1
09.0E Eurobird 9
07.0E Eutelsat W3A
04.8E Sirius 4
00.8W Thor 3/5
04.0W Amos 1/2
05.0W A. Bird 3
07.0W Nilesat 101/102
08.0W Telecom 2D
11.0W Express A3
12.5W Atlantic Bird 1
14.0W Express A4
15.0W Telstar 12
18.0W Intelsat 901
22.0W NSS 7
24.5W Intelsat 905
27.5W Intelsat 907
30.0W Hispasat 1C/1D
31.5W Intelsat 801
34.5W Intelsat 903
37.5W NSS 10
43.0W Intelsat 3R/11
45.0W Intelsat 1R

Aby przypisa transponder do pozycji lub portu DiSEqC 1.1 
trzeba wej w "MENU 4 6 PILOT", nastpnie wybra potrzebne parametry 
i zatwierdzi OK. Przypominam, e dla wczania USALS 
trzeba ustawi w "+ D 5 0" odpowiedni parametr.

Powodzenia 
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------
10.05.2008

1430_M121Generator_EUFix1

- Poprawiono pozycja satelity w Panelu USALS

pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------
07.05.2008

'Wersja M121 dla 1430

- Zoptymalizowana praca z pozycjami satelitarnymi, z panelem USALS i Serwisem kanaw

Numer pozycji Sat dla kanau jest widoczny w spisie kanaw i pod +. W panelu USALS
mona w tej chwili przej na zerow pozycj (przydatne gdy nagromadziy si bdy w obrotnicy),
moliwe jest przejcie w skanowanie wybranego transpondera i wiele innych zmian w tym zakresie.

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Mam nadziej e tym razem w EU... bez przygd.

pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------
07.05.2008

1430_M120_Generator_EUFix1

-Poprawiono USALS w wersji EU... gupi bd w typie obiektu... sory.

pozdrawiam
baobab

--------------------------------------------------
01.05.08

'Soft M120 dla 1430

- Dodano wsparcie USALS dla obrotnicy.

Aby waczy to wsparcie naley ustawi w (+, D, 5, 0) USALS,lokaln 
dugo i szeroko ustawiamy w (menu, 4, 6, PILOT)
....
Soft nie jest wolny od bdw w tym zakresie, zauwaone i zgoszone 
bdy bd usunite.

Powodzenia 
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Trudno powiedzie jak to wyszo w EU, byo sporo zmian... ja nie czasowy i nie mam moliwoci testu.
Subtitle przesunite na d, przeczanie PILOT (DVB/MHW) dziaa, s polskie
znaki na C+ ale pewnie kosztem niektrych programw CP2.

pozdrawiam 
baobab 

--------------------------------------------------
16.04.08

-Optymalizacja TPS

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

--------------------------------------------------
14.04.08

'Testowa wersja M108 dla 1430

-Poprawka TPS
-Optymalizacja DCW

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

--------------------------------------------------
09.04.08

'Testowa wersja M117 dla 1430.

Teraz wykorzystana jest trzecia flaga ID Providera dla sharingu. Jeli zaznaczycie
t flag "ECM + SID" to w kocwce ECM bdzie SID, bez tej flagi SID nie jest brany
pod uwag.

Proba... pisa o bdach.

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

--------------------------------------------------
29.03.08

'Testowa wersja M116 dla 1430. Dzikuj D-mon za cz HDL.

-Polsat AU.
-Drobne poprawki.

P.S. Cz HDL nie jest kompatybilna z OFM!

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

---------------------------------------------------
26.03.08

Testowa wersja M115 dla 1430

- Drobne poprawki w MHW;
- Filtr dla nowych francuskich kart;
- Uaktualnione klucze Emu/RSA.

Powodzenia
generator

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

----------------------------------------------------
22.03.08

"Testowa wersja M114 dla 1430 

Teraz kontrol dekrypcji DW mona prowadzi rownie dla EMU. Czsto odswiezania 10 sekund. 
Po prostu wczamy (+ D 6 0) i obserwujemy jak zmienia si dekrypcja DW, jeli dlugo si nie 
zmienia to znaczy, e to stay klucz DCW, BISS lub kana niekodowany. 

P.S. 
Zmienna basic.E_D przywizana jest do EMU, nie mona zmienia jej pooenia.

generator"

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

-----------------------------------------------------
22.03.08

'Testowa wersja M112 dla 1430

-Dodano moliwo kontroli DW dla sharingu. Wczanie (+, D, 6, 0). Dla wznowienia wyj i wej znowu.
Teraz jest moliwo podpatrzenia (tylko dla sharingu) dekryptacji w EMU CAM.

generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

------------------------------------------------------
20.03.08

Testowa wersja M111 dla 1430 

- Dodano sekcj CONAX do zaznaczania ID w sharing-u; 
- Poprawiono wywietlanie woskich kanaw RAI (niezbdny reset kluczy). 

UWAGA : Sekcja NDS i CONAX tylko do zaznaczenia priorytetu 
wyboru i wczania w sharing ,do niczego wiecej!

generator

-Wynikno troch zamieszania z CA System. Plik emuedit.ini podmieni
w EmuKeys Editor (Emuedit)

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------------

18.03.08

Firmware 1430 M110

Sprbujcie potestowa troszk inny wariant automatu ECM...

.......

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------------
17.03.08

Firmware M109 dla 1430

- Poprawiono obrbk EMM dla Irdeto2, teraz jeli s obecne prawidowe klucze i PPUA to pracuje ok;
- Dodano skrypty obsugi automatu ECM PID, wczamy w (+, D, 6, 9) w AUTO, jeli zaznaczone jest MANUAL
to ECM PID wybierany jest rcznie;
- wiee klucze pod 020710 i 4AE0;

.......

Oczekuj Waszych opinii na temat bdw.

Powodzenia

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab 

--------------------------------------------------------
12.03.08

Dziki ingerencji D-mon zosta wypatrzony bd time out portu COM. Wielki podzikowania dla niego za to!

Teraz w sharingu spokojnie mona oglda nawet Sky Italia, a przeczanie kanaw jest identyczne
jak w 1530. Zwikszya si take szybko przesyu danych przez port COM.
Poprawiono dziaanie Biss.

Powodzenia

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

---------------------------------------------------------
11.03.08

Tumaczenie z gowy... wybaczcie :)

-Poprawiona funkcja sharingu, pracuje ewidentnie szybciej, brak SID w kocwce ECM,
Jeli komu jest to potrzebne to niech nie korzysta z tej wersji...

Tak e poczujcie rnic.

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

----------------------------------------------------------

10.03.08

Testowa wersja M106 dla 1430

-Dodano wgranie domylnych kluczy i plikw Rom110, TPS (menu, 6, B, Ok).
Dodana opcja uatwi ycie tym, ktrzy nie za bardzo pojmuj co i jak z wgrywaniem.

Powodzenia

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

-Poprawiono bdne wpisy w emu.cpi

pozdrawiam
baobab 

------------------------------------------------------------

09.0308
Poprawiono:

Przesunicie czasowe EPG C+
Krzaki na EPG C+

Do przetestowania!!

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab
------------------------------------------------------------
Fix1

Zlikwidowany dubel NDS w EMU
------------------------------------------------------------
Testowa wersja M105 dla 1430

-Przyspieszona praca przeczania kanaw w sharingu
-Dodano w menu, w emu sekcj NDS dla Videoguard pod sharing.
Sprawdzane na Syriuszu, pracuje dobrze.

Plik emuedit.ini podmieni w Emukeys Editor

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab
