----W oryginalnej wersji RU nie ma Edycji kolorw. Przed wgraniem softu----
----------bez Edycji ustawi przezroczysto z zakresu 1.1 - 4.4!!!--------

---------------------------------------------------------------------------
10.12.2008

1430 M130c GeneratorOF w wersji PL Nr19

- Usunito przecznik dla NS, Menu, 7, 2, E wydaje si w tej chwili zbdny
- Poprawiono zaprogramowane nagrania w EPG
- Dodano w Uprawnieniach Odbioru wywietlanie Provi 0000 nowej karty i nie tylko ;)
Szczeglne, ogromne podzikowania dla ...? :)
- Kosmetyka

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam

-------------------------------
16.11.2008

1430 M130c GeneratorOF w wersji PL Nr18

- Poprawiono pasek info przy nagrywaniu, teraz jeli jestemy na kanale
ktry zaprogramowany jest do nagrania pasek znika przy nagrywaniu.
- Dodano ikon na kanaach muzycznych, wywoanie spod Vol lub +, +
- Zmieniono w sekcji eeprom, global.NE na global.BLOQUER
- Poprawiono stabilno softu pod sharing (do potestowania)
Przeniesiono ustawienie eventu ev30 z init2 do aff_band z kadorazowym
likwidowaniem go po wczeniu Hosta z flagi.

Przypomn dla sharingu:
1. Menu, 7, 2, E
2. W EMU zaznaczone Uyj Sharing przy Providerze ktry ma by w Sharingu
3. +, D, 7, 0 na Nowy lub Tak
4. +, D, 6, 3 na Filter
5. Pod A dla kadego kanau wybrany odpowiedni ECM PID

Problem moe by z CA: Conax i Crypto gdzie po pierwszym wejciu na kana
z danego CA, CA odczytywane jest poprawnie, nie odczytuje poprawnie SOID,  
ev30_Prov ID, Provi flags (zwracane jest 0). Po wejciu z tego kanau na 
jaki inny kana danego CA ju si wszystko normuje.

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

------------------------------
17.10.2008

1430 M130 GeneratorOF w wersji PL Nr17

- Patch 0068 umieszczony w HDL-u nie ma potrzeby wgrywania go (wykorzystany kod @generatora)
- Dodano Edycj kluczy Online tak jak w OFM (wykorzystany kod @julekjulek);
- Poprawiono przycisk A;
- Poprawiono w Radio animacj w wygaszaczu A i przycisk B;
- Kosmetyka;

Jeli kto wgrywa patcha, naley wyczyci flasha, wgra 3 sekcje z listy 
kanaw TCS, TPT i TSR, wykona reset.key, skonfigurowa soft:

(Ustawie najlepiej dokonywac zaraz po wczeniu tunera)
Menu, 7, 2, E - Jeli nie korzystamy z sharingu ustawiamy na NS (dostpne od M130 Fix2)
Menu, 3, 7 - W zalenoci od instalacji antenowej ustawiamy odpowiedni opcj 
W tym miejscu za jednym zamachem ustawiamy jzyk 1 i 2 na polski 
+, D, 6, 9 - Ustawiamy na rcznie
 
Dla Auto P2C:
+, D, 6, 3 na Filter, +, d, 6, 4 na UA/SA 
+, D, 7, 0 ustawiamy na Nowy lub Tak

Dla nowej karty wybieramy na kadym kanale pod A 0068 (0104).


Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

------------------------------
29.08.2008

1430 M130 GeneratorOF w wersji PL Nr15

Nie testowany

Dwie wersje z troche rn kolorystycznie grafik (BCz - buttony biao czerwone,
CzS - czarno siwe).

Zmiany:

- Poprawiono w EMU ustawienie focusa w prawo z 5 pozycji provi;
- Dodano "Schem.luty" 5, 6, i 7 + eXtra (w 5 s 4 rne kolory z przezroczystoci 2 czyli 25%);
Przed wgraniem innego softu "Genopochodnego" naley ustawi przezroczysto z zakresu 1.1 - 4.4; 
- Zabawa z buttonami w banserv (+, D) i volume.

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

------------------------------

18.07.2008

1430 M130 GeneratorOF w wersji PL Nr14

Nie testowany

'Wersja wydana w zwizku z nowymi moliwociami (patchowania HDL-a), dzikuje D-mon'owi za to

W zwizku z tym, e w zasadzie MHW tunera to maksimum wszelkich moliwoci,
to poczwszy od kolejnej wersji najprawdopodobniej przy zmianach w kodzie
nie bdzie publikowany nowy soft a jedynie patch HDL...
Co i jak zrobi z patchem bdzie w opisie kiedy zajdzie taka potrzeba.
Oprcz tego w tej wersji usunito kod obsugi TPS, jest mae prawdopodobiestwo
aby udao si rozjani te kanay.

Powodzenia
generator'

- Dodano wygaszacz ekranu w RADIO :)

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)
Podzikowania dla kol. @Zibi31 za testy na 1430 :)

pozdrawiam
baobab

------------------------------
10.07.08

1430 M126f GeneratorOF w wersji PL Nr12

- Chyba najwaniejsze... wyeliminowana zawieszka na starcie :)
- Wersja odchudzona... tylko jzyk polski.
- Dodano nazwy okien w Menu Serwisowym

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)
Podzikowania dla kol. @Zibi31 za testy na 1430 :)

pozdrawiam
baobab

------------------------------
30.06.08

1430 M126f GeneratorOF w wersji EU Nr12

'Testowa wersja M126f dla 1430

Zdjem blokad na ident TPS, mona sprbowa z SBCL

generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

- Nadal wystpuje zawieszka po zaczeniu pionka ok. 15 sek.
- Przywrcono BISS & DCW (+, D, 6, 5)
- Edycja kolorw pod (+, D, A)

Podzikowania dla kol. @Zibi31 za testy na 1430 :)

pozdrawiam
baobab

-------------------------------
11.06.2008

1430 M125 Generator OF w wersji EU Nr8

Nie testowany

'Testowa wersja M125 dla 1430
dzikuje polskim przyjaciolom w poprawie kodu.

Poprbujcie tego softu, TPS dziaa ale jak dugo... tego nie wiem;

- Polsat AU;
- Dodano wylacznik ( + D 6 8 ) dla AU na kanaach TPS,
po rozwizaniu problemu i pojawieniu sie nowego otv.bin to mona bdzie odcza.
- skorygowany AU na kanaach TPS (zrobic reset kluczy MENU 6 B OK).


Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

---------------------------------

29.05.2008

1430 M123 Generator OF w wersji EU Nr7

Info z Generatora: 

'- Dodano moliwo zmiany trybu DiSEqC w "MENU, 3, 7";
- Przy braku sygnau co 1,5 sekundy podawana jest komenda dla DiSEqC na podczenie;
- Istnieje moliwo (+, D, 6, 0) zapisania statycznego DW otrzymanego z sharing-u;
- Kilka drobnych poprawek;

Zmiana trybu DiSEqC jest wana np. dla uytkownikw Monoblock-w. Szukanie sygnau
jest zrobione po uwagach od uytkownikw.

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)
Podzikowania dla kol.@Grzegorz67 za testy na 14 :)

pozdrawiam
baobab

---------------------------------------------------
21.05.08

Nie testowany

1430 M122 Generator OF w wersji EU Nr6

-Dodano edycj kolorw z poziomu tunera. Wykorzystany pomys @julekjulek z OFM-a,
serdeczne pozdrowienia dla niego. :)

Edycja kolorw (+,D,6,5), po wprowadzonych zmianach OK i A-zapis. Wyedytowane
kolory bd w nowej pozycja "eXtra" pod (+,D,7,9).

pozdrawiam
baobab

----------------------------------------------------
16.05.08

Nie testowane

1430 M122 Generator OF w wersji EU Nr5

- Kosmetyka
- (+,D,6,5) jeszcze nie jest zrobione.

pozdrawiam
baobab

----------------------------------------------------
09.05.08

Nie testowane

1430 M120 Generator OF w wersji EU Nr4

- Kosmetyka
- Fudemi 17 i 20 w info PILOT teraz dziaa (+, d, 6, 7);
- Ulubione w PILOT (A-wszystkie, B-Lista1, C-Lista2);
- Do poprawki focus w Przewodniku DVB ale to nastpnym razem... dziaa poprawnie;
- Jak zwykle bardzo stabilna wersja not sharing... ale bez sharingu.
- W archiwum doczony tps i otv.bin dla TPS... gdyby co nie trybio po reset key (nie mam moliwoci sprawdzenia)

Podzikowania dla @D-mon'a i @generatora, wszystkich poniej i wielu innych :)

Fajnie, "skryptowo" rozwiza @generator rnice w MHW 14 do 15... w tej chwili
warstwa MHW w swej strukturze nie rni si niczym.

Mile widziane uwagi co do bdw :)

pozdrawiam
baobab

-----------------------------------------------------
05.05.2008

1430 M120 Generator OF w wersji EU Nr3

- Kosmetyka
- Poprawiono Przewodnik DVB... umkn mi w poprzedniej wersji

pozdrawiam

-----------------------------------------------------
02.05.2008

1430 M120 Generator OF w wersji EU Nr2

'Soft M120 dla 1430

- Dodano wsparcie USALS dla obrotnicy.

Aby waczy to wsparcie naley ustawi w (+, D, 5, 0) USALS,lokaln 
dugo i szeroko ustawiamy w (menu, 4, 6, PILOT)
....
Soft nie jest wolny od bdw w tym zakresie, zauwaone i zgoszone 
bdy bd usunite.

Powodzenia 
generator'

Wersja nie testowana

- Kosmetyczne zmiany

pozdrawiam 
baobab

------------------------------------------------------
27.04.2008

1430 M119 Generator OF w wersji EU... Nie testowany

Pierwsza testowa wersja Generatora w klimacie starego poczciwego OF-a

1. Poprawiono wszelkie zauwaone bdy z wersji EU (poprawki dla generatora EU przy nastpnej odsonie)
	- wywietlanie nazwy programu
	- przeczanie EPG DVB/MHW na C+ (mog by problemy z EPG na dublujcych si programach PC2 z C+... ten sam SID :( )
	- zlikwidowane krzaki w monitoringu flasha
	- spolszczenia
	- w wersji not sharing trzyma i EPG i jzyk i kodowanie (rewelka) :)
	- inne drobne zmiany	
2. Panel subtitle przesunity maksymalnie na d
3. Nowy pasek Volume
4. Panel PILOT jak w OF

Firmware jeszcze nie zrobione do koca ale w takiej formie ju mona potestowa.
Klawiszologia jak w generatorze. Myl e znajd tu co dla siebie i zwolennicy
OF-a i generatora.

Mile widziane uwagi o bdach.

Podzikowania dla @Deemonru, @generatora, KeNNY, PJotr dla kol. @Mecenas za testy na 14 i innych :)

Szczeglne podzikowania dla @julekjulek :) :)

pozdrawiam
baobab
